باربری در یافت آباد

باربری در یافت آباد

باربری در یافت آباد

جهت باربری در یافت آباد ابتدا کمی با محله ی یافت آباد آشنا شویم ، یافت آباد محله‌ای قدیمی در جنوب غربی شهر تهران است که در منطقه ۱۸ شهرداری تهران واقع شده‌است.

پس از فتح شیراز به دست آقامحمد خان قاجار، لطفعلی خان زند آخرین پادشاه سلسه زندیه به تهران منتقل و به دستور آقا محمدخان کشته شد و پیکرش را در امامزاده زید در بازار قدیمی به خاک سپردند. پس از آن بستگان خاندان زند بگله که دارای اصالت لک که بیشتر منابع لک ها را زمره کردها قرارداده و از شهر ملایر روستای پری و زنگنه می‌باشند مورد خشم و غضب قرار گرفته و به نقاط مختلف ایران از جمله قم، ورامین، اطراف تهران (یافت آباد)، استر آباد و … تبعید یا متواری می‌شوند.

افرادی از خاندان زند که به یافت آباد کوچ می‌کنند در قلعه اسکان می‌شوند که در سال‌های بعد به تدریج در همان‌جا در کنار ساکنان بومی تر ساکن می‌شوند و توانستند تملک برخی از زمین‌های اطراف را بدست آورند. از میان مردم یافت آباد، تنها خاندان یافت‌آبادی از بازماندگان اصلی خاندان زند هستند. زندیه‌های یافت آباد هیچ ارتباطی به کریمخان زند ندارند و حدود ۱۲۰ سال پس از انقراض سلسله زندیه و مستقیماً از ملایر به یافت آباد کوچ کرده‌اند . تنها وجه اشتراک آن‌ها آن است که هر دو از ایل قوم زند لرستان و نهاوند و ملایر هستند. بیش از نیمی از زندیه‌های یافت آباد نیز دارای اصالت ها و قومیت‌های مختلف هستند و بعدها فامیلی خود را به دلایل مختلف عوض کرده‌اند.

این منطقه که از توابع شهرستان ری بود «غار و فشاپویه» نامیده می‌شد. شهر ری در تقسیم‌بندی‌های سال ۱۳۰۰ مرکز بخش غار بود و غار خود به ۲ بخش شرقی و غربی تقسیم می‌شد . در این تقسیم‌بندی غار غربی منطقه آبادی بود که از ۲ منطقه کوچکتر تشکیل شده بود.

غار غربی همان یافت آباد کنونی است که امروزه جاده قدیم کرج، شهریار و قم از شمال، مرکز و شرق آن عبور کرده و راه‌ آهن جنوب هم از جنوب آن می‌گذرد.ا توجه به بافت قدیمی این محله و اینکه بیشتر سند ملک‌ها سند اوقافی می‌باشد، این محله دارای محدوده قیمت کمتری نسبت به قیمت محله‌های همجوار است و همین موضوع سبب کنار هم قرار گرفتن اقشار مختلف جامعه در جوار یکدیگر شده‌ است .

شغل اصلی مردم یافت آباد کشاورزی و دامپروری بود. زمین‌های کشاورزی و باغات یافت آباد از حمله منابع درآمد اصلی مردم بود و شتوی، صیفی، انگور و سیب فراوان‌تر از نقاط دیگر در شهرستان غار بدست می‌آمد. ۲ باب حمام قدیمی در یافت آباد ساخته شده بود که یکی از آن‌ها در جنوب غربی روستا، توسط حاجی نایب و دیگری در جنوب شرقی روستا، محله پایین و توسط ناصرالدین شاه صورت گرفته بود. اما در اواخر دهه ۱۳۳۰با ساخته شدن کارخانه شیر پاستوریزه، یافت آباد موقعیت اجتماعی و اقتصادی مناسب تری پیدا کرد و پس از آن کارخانه‌های لبنیات پاک، ایران برک، جنرال مکانیک، بافندگی نخ کاری، مؤسسه استاندارد و بیمارستان توانبخشی معتادان در آنجا ساخته شدند.

یافت آباد دارای یک درمانگاه قدیمی بزرگ (درمانگاه فرمانفرماییان) و یک بیمارستان به نام شهدا می‌باشد که هر دو و همچنین تعدادی از مدارس، موقوفه محمد ولی میرزا فرمانفرماییان است. چند کوی و شهرک هم مانند کوی مهرزاد که اکنون در اواسط محله یافت آباد قرار دارد و شهرک‌های امام خمینی، شادآباد، ابراهیم‌آباد، ترک آباد و سعید آباد در آن پدید آمد. این ۴ شهرک اخیر در اصل روستاهای کوچکی در اطراف یافت آباد بوده‌اند. در سال‌های اخیر رشد صنعت مبلمان‌سازی و دکوراسیون داخلی چهره یافت آباد را دستخوش تغییرات بسیاری کرده‌است.

عرب‌ آباد نام محله کوچکی است که در کنارهٔ جنوب غربی یافت‌ آباد واقع شده . ارشد آباد یکی از محلات یافت‌آباد است که دارای بافت جمعیتی مهاجر نشین می‌باشد و در سال های پس از انقلاب ایجاد شده‌است. این محله میان خیابان‌های شهید محمدحسن سلطانی، طاهری و شهید باقری و بزرگ‌راه کمربندی غرب تهران واقع شده‌است از دیگر محله‌های یافت آباد می‌توان به ابراهیم‌آباد، یوسف آباد، ترک آباد، شهرک امام خمینی، شهرک مسلمین، محله نسترن، سر قنات، و کوچه اراکی‌ها و… اشاره نمود. برای دریافت اطلاعات ازمحله یافت آباد به ویکی پدیا این محله مراجعه نمایید .

باربری در یافت آباد چگونه انجام می شود؟

باربری تهران دارای رانندگانی حرفه ای و آشنا با تمامی منطقه یافت آباد با ماشین های حمل بار مخصوص (  خاور و نیسان و کامیون های ایسوزو و … ) و کارکنان ماهر و توانمند و منظم در ارائه خدمات حمل بار اثاثیه منزل ، حمل بار وسایل تجاری و اداری با شیوه های جدید باربری در یافت آباد در خدمت شما می باشد. شرکت باربری تهران با داشتن شناخت کامل از کوچه ها و خیابان های منطقه یافت آباد در خدمت شما می باشد .

شرکت باربری تهران تلاش نموده که از بهترین و کوتاه ترین مسیر های مناطق تهران استفاده نموده که هم در هزینه و هم وقت شما صرفه جویی نماید . این شرکت باربری هچنین تلاش نموده برای شما یک حمل بار آسان و بی دقدقه و بی استرس را فراهم کند . ارائه خدمات حمل بار در اسباب کشی با دقت بسیار همکاران ما انجام می شود . همچنین یکی دیگر از خدمات باربری تهران بسته بندی است که به درخواست مشتری در صورت نیاز به بسته بندی انجام میگیرد . باربری تهران با بسته بندی متناسب با شکل و اندازه کالای شما انجام می دهد تا ایمنی بار شما تضمین شود .

مراحل باربری در محله یافت آباد تهران چیست ؟

 • تماس برای بازدید بار در محل شما
 • بازدید برای مشاوره و تعیین وقت
 • بسته بندی بار ( در صورت نیاز)
 • حمل بار با نهایت دقت به ماشین های مخصوص حمل بار
 • حمل بار از مبدا به مقصد مورد نظر
 • تخلیه بار با نهایت دقت و امنیت
 • باز نمودن بسته بندی ها و چیدمان وسایل و اثاثیه (در صورت درخواست مشتری )

اتوبار در منطقه یافت آباد با ارزانترین نرخ

شرکت باربری تهران با شناخت از خیابان ها و کوچه های منطقه یافت آباد و براورد قیمت این منطقه با کمترین هزینه اضافی باربری را برای شما انجام میدهد . نرخ حمل بارهای شکستنی و سنگین مثل (گاو صندوق) و همچنین نرخ اثاث کشی کامل را فقط با یک تلفن شما داده خواهد شد و بعد از بازدید رایگان و مشاوره همکاران ما در محل شما نرخ دقیق و زمان انجام کار هماهنگ خواهد شد. فقط با یک تماس با شماره های دفتر خدمات باربری در یافت آباد یا کلیک روی تماس با ما می توانید از قیمت های ما با خبر شده و تصمیم نهایی را با اطلاع کافی بگیرید.

اثاث کشی خانه در یافت آباد با شرکت باربری تهران چه مزایایی دارد

 • رانندگان ماهر و آشنا با منطقه یافت آباد
 • همکاران با سابقه و به صورت حرفه ای
 • صرفه جویی در وقت وهزینه های اضافی
 • بسته بندی متناسب با بار شما به در خواست مشتری
 • امینیت و دقت حمل بار در یافت آباد
 • قیمت بسیار پایین تر از رقبا در یافت آباد
 • هماهنگی تمام امور حمل بار خود فقط با تماس با باربری تهران

Enter your keyword